Toto jsou pokojovky, které najdeme i v řezané podobě!

Květina je něco, co vykouzlí úsměv na tváři každé ženě. Pánové ženě kupují květinu většinou při nějaké slavnostní události, tudíž například při narozeninách nebo při svátku. Kromě toho jí kupují květinu tehdy, kdy se jí něco podaří – kdy zažije nějaký úspěch či něco podobného. Muži by si však měli uvědomit, že ženě se dává květina jenom tak – pro radost. Samozřejmě i mužům se naopak dává kytice, a to v době, kdy mají narozeniny. Věděli jste však, že květiny, které se obvykle vážou do narozeninových či jiných pugétů najdeme i v pokojové podobě?

V každé domácnosti by měly být pokojové rostliny, protože právě pokojové rostliny jsou něco, co nám dům patřičně zútulní a zpříjemní. Jestliže nemáte pokojové rostliny, měli byste s tím něco dělat. Co třeba pořídit si takové květiny, které vám zdobí i jídelní stůl?

• Růže

Jestliže dostanete od partnera růže, zajděte si do květinářství a kupte si i růže v květináči. Jsou to krásné drobné růžičky, které mohou zdobit například váš okenní parapet. Jenom je sem tam zalijete, sem tam ostřihnete to, co na růžích být nemá, a je to. Péče o ně je tak snadná, jako o ty ve váze. Pokud dostanete růži v řezané podobě, nezapomínejte na šikmé zařezání, protože jenom to vám zaručí, že růže ve váze vydrží delší dobu.

• Anturie

Anturie známe jako květinu, která má lopatkovitý květ, z něhož trčí pestík. Tato květina se nejčastěji váže do narozeninových kytic pro pány a má většinou červenou nebo zelenou či narůžovělou podobu. V červené podobě však najdeme tuto kytičku i v pokojové podobě. Anturie v květináči nevyžaduje takřka žádnou péči – chce to jenom polostinné či mírně slunné místo, každotýdenní zálivku a pravidelné kropení listů (tak se i lehce zbavíte prachu na velkých listech).

• Strelicie

K trochu exotičtějším druhům rostlin se řadí i strelicie, kterou najdete v květinářstvích v řezané podobě jenom vážně málokdy. Strelicie je skutečně krásná – co se však týče její pokojové podoby, je poměrně náročná na péči. Vyžaduje hojnou zálivku a taky slunné místo (je to rostlin, která totiž běžně žije v tropech).

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!