Ptáci dokáží napáchat mnoho škod. Jak se bránit?

Majitele domů v dnešní době ohrožuje mnoho přírodních faktorů, kterým se zdánlivě nemůže nijak bránit. Jedná se ovšem o tvrzení, které je způsobeno jen nedostatkem informací. Samozřejmě se ne všemu dá efektivně předejít, ale na většinu událostí se na trhu nachází řešení. Stačí jen vědět, kde správně hledat. A jaké vlivy se nejčastěji stávají zhoubou pro naše domovy? To a ještě mnohem více se dozvíte prostřednictvím následujících řádků.

Co ohrožuje vaše domy?

  • silný déšť
  • prudký vítr
  • úmorná sucha
  • ptáci

Silný déšť se v posledních letech stává nedílnou součástí každého roku. Následkem vyschlé půdy se voda nedostatečně vsakuje do země a poté dochází k masivním záplavám. Voda je živel, se kterým si ve větším množství nedokážeme poradit. Ovšem v menší míře s tím můžete počítat už při samotné stavbě, tedy umisťovat objekty na výše položená místa.

Prudký vítr láme stromy, elektrické sloupy, ale také sráží střechy. Ty se stávají nejčastější částí domu, která je větrem postižena. Tomu se dá při stavbě částečně zabránit dostatečným spojením všech částí do sebe.

Úmorná sucha mají vliv zejména na vaše zahrady, kde dochází k vypalování trávníků a usychání rostlin. Proto je potřeba pravidelné a časté zálivky.

Jak se zbavit ptáků jednou pro vždy!

Nevěříte, že ptáci mohou vaše obydlí také ničit? Divili byste se! Některé druhy ptáků si totiž vytvářejí hnízda z bahna, slin, větviček a výkalů, které následně lepí na vaše domovy. To se zdá být až nechutné, že? Hroty proti ptactvu působí jako takový odpuzovač, díky kterému se všichni ptáci budou od vašeho domu držet dál. Problémů se tedy dokážete v okamžiku efektivně zbavit.

Pokud se zaměříme konkrétně na holuby, tak všichni jistě víte, jak otravní tito ptáci dokáží být. Hejno holubů navíc dokáže nadělat na vašem chodníku skutečně odporný svinčík tvořený výkaly. O to určitě nestojíte, že? Hroty proti holubům fungují jako takový strašák, pomocí kterého vás už přítomnost holubů nemusí nikdy víc trápit. Budou se totiž vašemu pozemku obloukem vyhýbat.

Jak tedy vidíte, způsoby na minimalizování možných ohrožení je skutečně mnoho. Jen musíte disponovat dostatkem informací.

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!