Proč si pořídit venkovní žaluzie?

Venkovní žaluzie jsou pojem, který se dostává do podvědomí stále většího počtu lidí. Již několik let jsou nedílnou součástí komerčních budov i rodinných domečků. Možná jste si jich všimli i vy, ale nikdy vás nenapadlo věnovat jim pozornost. Jednoduše jste je zaregistrovali a šli dál. Což je ale škoda, protože v tom případě nevíte o všech výhodách, které s sebou venkovní žaluzie přináší. Instalací do vašeho rodinného domku tak můžete jen získat!

3 dobré důvody, proč si pořídit venkovní žaluzie

Níže pro vás máme celkem tři důvody, proč stojí za to investovat peníze a pořídit si venkovní žaluzie. Pojďte se tedy společně s námi podívat, jaké výhody jejich přítomnost přináší.

Důvod první: tlumí hluk přicházející zvenčí

Pokud nebydlíte na samotě u lesa, kde vás obklopuje pouze příroda, pak i vás určitě někdy vyrušil hluk přicházející zvenčí. Mohla to být projíždějící auta, v centru města zase návštěvníci baru vracející se domů s veselou náladou. Rušivých elementů je samozřejmě více, určitě se tedy shodneme na tom, že někdy to dokáže naštvat. A víte co? Venkovní žaluzie vás podobných nepříjemností zbaví, protože se chopí role zvukové izolace a k vám domů už tolik ruchu z ulice nepustí.

Důvod druhý: prodlužují životnost oken

Pokud jste investovali peníze do pořízení nových oken, pak určitě víte, že se v tomto případě jedná o nemalou finanční částku. Nová okna prostě něco stojí, ty úplně nejlevnější vás přijdou na několik tisíc. A to rozhodně není málo. Když už investujete do nových oken, pak určitě chcete, aby vám co možná nejdéle vydržely. Jenže okna jsou každý den vystavována okolním vlivům a podmínkám přírody, čelí tedy mrazu, dešti i větru. I v tomto případě vám venkovní žaluzie přijdou vhod, protože zafungují jako ochrana a oknům tam výrazně prodlouží jejich životnost.

Důvod třetí: sníží tepelné ztráty

Poslední výhodou a zároveň i důvodem, proč nad pořízením venkovních žaluzií neváhat ani minutu, je snížení tepelných ztrát. Venkovní žaluzie totiž kromě výše zmíněného zajistí tepelnou bariéru, kdy neumožní teplu, za které přes topnou sezonu utratíte pěkné peníze, unikat skrze okna tak rychle a v takové míře. A co to znamená pro vás? Skutečnost, že nebudete topit Pánu Bohu do oken a vaše výdaje se tak sníží.

 

 

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!