Přikrývky z dutého vlákna nebo ty péřové?

Jestliže uvažujete o koupi nových peřin, pak byste se měli zamyslet nad tím, zda budete chtít zůstat u staré klasiky z peří, nebo zda vyzkoušíte přikrývky z dutého vlákna. Každá z této varianty má své určité výhody i nevýhody a najdou se jejich odpůrci, stejně jako milovníci.

Vyberte si rozměr

Než se pustíte do nákupu nových přikrývek, rozmyslete si, jakou délku peřiny budete chtít. Klasickým rozměrem je 140×200 cm, ale vybírat můžete také rozměr 150×200 cm nebo peřiny o délce 220 cm, které jsou určeny spíše pro vysoké jedince. Pokud vybíráte k nové přikrývce i nový polštář, pak je standardní velikostí 70×90 cm. Narazíte však i na větší, stejně jako na menší rozměr. Pokud si pořídíte do své ložnice nové nestandardní rozměry polštářů a přikrývek, nezapomeňte také na to, že budete muset investovat i do nového povlečení.

Nebojte se péřové peřiny prát

Přikrývky i polštáře nekupujete jen na rok či dva. Měly by vám vydržet mnoho let, proto se zde opravdu nevyplatí šetřit. Osvědčenou klasikou, která vám vydrží dlouhou dobu je peří. Péřové peřiny výborně drží teplo a zároveň skvěle pohlcují vlhkost. Čímž se peří odlišuje od většiny umělých vláken. Často se setkáváme s názorem, že se péřové přikrývky špatně udržují a nedají se prát. Tomuhle nevěřte, přikrývky se vyrábějí z kachního nebo husího peří, a právě tato zvířata tráví ve vodě většinu svého života. Peřiny proto můžete normálně prát v pračce, jen musíte počítat s tím, že peřina déle schne. Ideální je, pokud ji necháte proschnout v sušičce.

Péřové peřiny

Přikrývky z dutého vlákna mají mnoho výhod a vyplatí se vyšší počáteční investice

Jestliže z nějakého důvodu péřovou přikrývku odmítáte, pak sáhněte po těch vyrobených z dutého vlákna. Při výběru si dávejte pozor hlavně na cenu přikrývky. U levných peřin může dojít po několika vypráních k tomu, že se vlákna začnou lepit k sobě a vytvářet takzvané chuchvalce. Takovou peřinu pak můžete vyhodit, protože je vlastně už nepoužitelná. Investujte raději do dražších typů a kupte si peřinu například se silanizovaným vláknem, díky kterému je celá výplň peřiny měkčí a příjemnější na pohmat. Jedná se o speciální úpravu dutého vlákna s mnoha výhodami. Silanizované duté vlákno chrání alergiky, je jednoduché na úpravu a má velkou odolnost vůči opotřebení.

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!