Posuvné dveře na stěnu šetří prostor

Ať už bydlíte v menším bytě, kde jste i přes vaši nelibost nuceni počítat každý centimetr, nebo jen hledáte praktický způsob, jak oddělit dvě průchozí místnosti – vaší sázkou na jistotu jsou posuvné dveře na stěnu. Určitě jste o nich již slyšeli – jedná se o šikovný systém jednokřídlých nebo dvoukřídlých dveří, které se posunují směrem do strany a kloužou po garnýži zabudované na zdi. Jejich největší předností je úspora místa. Mají ale i spoustu dalších kladů, které si společně představíme v dnešním článku.

Praktické řešení do malého interiéru

Interiérové dveře jsou nedílnou součástí domácnosti. Bez dveří, bychom se v určitých místnostech – jako například v koupelně nebo v ložnici – dokázali obejít asi jen stěží. Inu dobrá, nedokázali bychom se bez nich obejít vůbec, jsou totiž pomyslnou zdí, která nám zajišťuje soukromí a intimitu. Jenže někde jsou klasické dveře spíše na obtíž, protože díky svým nárokům na prostor ubírají zbytečně moc místa – a v malých interiérech to může být problém. Daleko lepším řešením jsou posuvné dveře na stěnu, které se neotevírají do strany a neukrojí si tak další prostor z toho mála místa, co máte k dispozici. A to zní dobře, nemyslíte?

Jak posuvné dveře na stěnu fungují?

Je to vlastně úplně jednoduché: v podstatě se jedná o dvě části – konkrétně o křídlo dveří a horní garnýž, po které se dveře vozí. Posuvné dveře na stěnu mohou mít buď jedno, nebo dvě křídla- to záleží na tom, do jaké místnosti vedou. Například do jídelny nebo obývacího pokoje se dvoukřídlé dveře hodí, jsou honosnější, naopak do ložnice bohatě stačí dveře jednokřídlé. Posuvné dveře se zavěsí do kolejnice umístěné v garnýži a ta se pak postará o celé kouzlo – díky ní můžete s dveřmi jednoduše pomocí tahu manipulovat ze strany na stranu.

Estetický prvek domácnosti

Na začátku dnešního článku jsme zmínili, že díky posuvným dveřím můžete opticky rozdělit dvě průchozí místnosti – například jídelnu s obývacím pokojem, nebo kuchyni s jídelnou. Pokud se rozhodnete pro posuvné dveře na stěnu, získáte nejen šikovné řešení vašeho problému, ale zároveň i vysoce estetický prvek domácnosti. Díky tomu, že se dveře kloužou po stěně, vynikne celé jejich křídlo, potažmo křídla dvě. A takový prvek se rázem stane dominantou!

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!