Pěstujete růže? Pozor na tyhle chyby!

Mít na zahradě růže je snem snad každého zahrádkáře. Ne nadarmo se jim přezdívá královny rostlin -jsou krásné, honosné, elegantní a okamžitě se stanou perlou každé zahrady nebo pozemku. Jestliže i vy chcete pěstovat růže, měli byste si ještě předtím přečíst dnešní článek. Společně se v něm podíváme na chyby, kterých se spousta lidí při pěstování těchto nádherných květin dopouští. Neudělejte ty samé chyby i vy!

Chyba první: vybíráte si špatný druh

Není růže jako růže. Popravdě jich je hned několik druhů, mezi kterými můžete dle vlastní libosti vybírat. Hned na začátku byste měli mít jasno v tom, jaký druh růží chcete mít na své zahrádce. Jsou totiž druhy, které rostou do šířky, a není vhodné sázet je k plotu, pak jsou tu choulostivé růže náchylné na choroby vyžadující o to větší starostlivost. Jestliže s pěstováním teprve začínáte a nemáte mnoho zkušeností, doporučujeme vybírat méně náročné druhy růží.

Chyba druhá: nevěnujete růžím dostatek pozornosti

Mít na zahradě růže je jedna věc. Aby vám ale rostliny přinášely kýžené ovoce a dělaly tak na vaší zahradě parádu, potřebují spoustu vašeho času, lásky, pozornosti a péče. Bez toho to nejde. Jestliže víte, že času nemáte na rozdávání, vyberte si raději jiný druh rostliny. Růže potřebují pravidelné zalévání, odstraňování opadaných a zvadlých květů, opomíjet by se nemělo ani hnojení podporující růst.

Chyba třetí: umisťujete růže na špatné místo

Stejně jako je důležité vybrat si správný druh růže, je neméně důležité vybrat pro tuto rostlinu správné místo. Růže si vyžadují minimálně 4-6 hodin slunečního světla každý den. Pamatujte na to a vyberte takové místo, na které sluníčko dostatečně dlouhou dobu svítí. Zamyslete se i nad výběrem půdy, růžím nejvíce svědčí dobře propustná zemina a dostatek prostoru, aniž by je omezovaly stromy, keře nebo jiné rostliny.

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!