Nevšední inspirace na svítící vánoční hvězdy do okna i k další výzdobě

Hledáte nový a svěží vítr v inspiraci ohledně vánočních dekorací?

Podívejte se na zajímavé tipy, jak do svého vánočně vyzdobeného domova dostat co nejvíce hvězd, které jsou symbolem narození Ježíše v Betlémě.

S čím je vhodně zkombinovat a na jaké další dekorace určitě nezapomenout?

Klasická hvězda do okna

Svítící vánoční osvětlení hvězda do okna je klasika, se kterou rozhodně nic nezkazíte. Vybrat si můžete běžnou závěsnou, ale i svítící hvězdu na stojánku. Vkusně vypadá například kombinace vánoční hvězdy se svícínkem.

Velkou hvězdu můžete doplnit ozdobným svítícím řetězem s malými hvězdičkami. Ten se výborně hodí i pro venkovní výzdobu, kde dodává celku jemný, ale zároveň dekorativní styl.

Vánoční hvězda na stromeček

Na špičku každého správného vánočního stromečku patří hvězda. Běžnou variantou je zlatá nesvítící varianta, ale pokud zvolíte LED svítící hvězdu, celý váš stromeček získá zcela jinou atmosféru. Hvězdná svítící dekorace na stromeček může mít i podobu jemného řetězu a malými svítícími hvězdičkami, které nahradí obyčejná beztvaré světélkující řetězy.

Kombinujte s dalšími vánočními motivy

Vánoční hvězdy všech různých velikostí a tvarů nezapomínejte kombinovat s dalšími zimními a typicky vánočními motivy. Zahradu si ozdobíte pomocí LED světelných pásů, na keře umístíte světelné řetězy a na balkoně se bude krásně vyjímat venkovní vánoční led osvětlení.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Kromě svítících dekorací nezapomínejte na další prvky, jako jsou různé figurky, barevné koule, dřevěné ozdobičky, větvičky do vázy, sušené ovoce a další. Citlivou kombinací klasického a moderního získáte dynamicky vypadající dekoraci, která v sobě ukrývá poselství dob minulých, ale i vymoženosti aktuální doby.

Jaké jsou aktuální trendy?

Mezi aktuální trendy patří kombinace větších dekoračních prvků s elegantními světelnými dešti, případně svítícími rampouchy. Hitem posledních let je i také instalace LED světelných pásek v libovolných barvách. Co se týká svítících vánočních hvězd, rozhodně je nezapomeňte doplnit o další dekorace.

Ty však nemusí být nutně svítící, protože i prázdné okno, kterému vévodí velký rozsvícená hvězda, má něco do sebe.

I přes aktuální módní trendy plné nových svítících a blikajících dekorací, nezapomínejte na zařazení klasických ozdob a zachovávání tradic. Zapojte cit a jemně zkombinujte nové prvky se staršími, ale za to stále krásnými dekoracemi. Přečtěte si, jak využívat vlastní cit při následování aktuálních trendů ve výzdobě.

Tip: Vánoční hvězda je i super rostlina. Přečtěte si také článek o 3 nejběžnějších vánočních květinách.

Vyrobte si vlastní hvězdy

Pro ty šikovnější existuje celá řada možností, jak si vyrobit vlastní hvězdné dekorace. Svícínek s hvězdami vyrobíme s pomocí průhledné skleněné nádoby na skleničku, na kterou můžeme použít barvy na sklo, případně nalepit z papíru vystříhané hvězdy. Ve tmě se budou plameny třepotat a vytvářet tvary připomínající hvězdičky.

Klasickou výzdobou, která se hodí k doplnění svítících dekorací, jsou papírové vystřihované sněhové vločky. Kombinací je nespočet a každá z nich je originál, podobně jako u pravých sněhových vloček. Podívejte se, jak vyrobit vánoční hvězdu z papíru.

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!