Několik rad, jak si zařídit koupenu podle Feng-shui

Chcete letos něco změnit na svém bydlení? Pak se můžete zaměřit na energii a začít třeba u koupelny a jak ji energeticky vyladit? Tak to se dočtete v dnešním článku. Z pohledu Feng-shui jsou hlavní starostí barvy, čistota a uspořádání věcí. Koupelna je energeticky složitá zóna, proto je potřeba pohlídat, aby zde energie nikam neunikala.

Čistota a pořádek

Koupelna je centrem očisty těla, a pokud se čistí tělo, pak se ulevuje i duše. Pokud se pak duše cítí čistě i svěže, pak odstraňujeme snadněji i běžné překážky a nezdary v našem životě. V této místnosti myslete hlavně na čistotu. Mokré ručníky nechejte vždy řádné uschnout a nenechávejte je mokré na podlaze. Všechny kohoutky i baterie udržujte v dobrém stavu. Koupelnu nezahlcujte ozdobami ani drobnostmi. Gumičky, sponky či pinety schovejte do nádoby.

Pozor na kapající kohoutek

Podle Feng-shui znamenají kapající kohoutky energii nerozhodnosti. A navíc přicházíte o vodu a peníze. Feng-shui tvrdí, že nikdy není dobré, abychom měli úbytek či ztrátu. Voda je nejsilnější a nejvzácnější element a měli bychom si ji vážit.

Léky v koupelně? Schovejte je

Jestliže v koupelně skladujete léky, pak byste je měli schovat do krabiček a dóz. Máte-li je stále na očích, mohou podle Feng-shui materializovat důvod, proč je užívat. Výjimkou jsou vitamíny, minerály a doplňky.

Feng-shui říká, že barvy v koupelně by měli být světlé. Správnou volbou jsou jemné odstíny zelené s různými motivy. Pastelové barvy volte také pro ručníky a závěsy. Prostor se tak opticky prosvětlí a zútulní. Dobrá je i modrá barva, ve které je koncentrace síly a čistoty.

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!