Moderní jídelní stoly jsou perlou místnosti

Stále více lidí dává přednost otevřenému prostoru jídelny, což nejen opticky zvětšuje interiér, ale zároveň umožňuje trávit více času s rodinou. Jedná se o trend, který je stále oblíbenější – určitě ani vám neunikl fakt, že se ve stále větším počtu domácností propojují jídelny s obývacím pokojem, díky čemuž vzniká vzdušnější prostor. Jestliže jste tomuto trendu propadli i vy, měli byste si dát záležet s výběrem stolu. Jídelní stoly jsou totiž dominantou jídelny, a pokud budou na očích, měly by daný interiér reprezentovat.

Jídelní stoly, které jsou třešničkou místnosti

Jídelní stůl je centrem veškerého dění. Právě tedy se schází rodina, potažmo sem usedáte i s přáteli. A právě s ohledem na tyto skutečnosti byste měli jídelní stoly do své jídelny vybírat. Je totiž důležité, aby nejen dobře vypadaly, ale zároveň i dobře sloužily. Tak si pojďme říci, jak si mezi jídelními stoly vybrat a jak poznat ten pravý.

Co je teď moderní?

Již samotným nadpisem dnešního článku jsme vás určitě nalákali na moderní jídelní stoly. V současné době je vše moderní velice oblíbení a žádané. Není tomu jinak ani u vybavení jídelny – konkrétně tedy u jídelního stolu. Nabízí se tedy otázka: co je v současnosti moderní?

·         Skleněné jídelní stoly s nádechem elegance

Jako první zmíníme skleněné jídelní stoly, které již na první pohled působí elegantně a noblesně. Sklo je úžasný materiál, se kterým se dá pracovat a mohou tak vznikat nejrůznější tvary. I jídelní stoly ze skla mohou mít mnoho podob, záleží jen na vás, pro kterou z nich se rozhodnete. Nevýhodou skleněného stolu je pocitový chlad a vyšší riziko poškození.

·         Masivní jídelní stoly jsou klasika, která neomrzí

Stoly vyrobené z masivního dřeva jsou naprostá klasika, co si budeme povídat. Vypadají krásně, jsou k dostání v několika odstínech moření a k tomu všemu krásně voní. Co se týče odolnosti a výdrže, budete mile překvapení – masivní jídelní stoly vydrží opravdu dlouho, jsou tak investicí na dlouhá léta.

A co tvar?

Na závěr ještě pár řádků o tvaru jídelního stolu. Jak určitě víte, stoly se vyrábí buď kulaté, čtvercové nebo obdélníkové, což je nejčastější varianta. Co se týče tvaru, záleží to hodně na velikosti jídelny. Pamatujte, že kulatý jídelní stůl si ukrojí velkou část z daného prostoru, protože jej nelze přirazit ke stěně. Naopak klasické obdélníkové jídelní stolky jsou na prostor nenáročné a dá se s nimi manipulovat.

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!