Je dlažba do kuchyně rozumné řešení?

Uvažujete nad pořízením nové podlahy do nejvytíženější místnosti v celé domácnosti a pohráváte si s otázkou, zda je dlažba do kuchyně dobrý nápad? Přeci jen tento typ podlahové krytiny poměrně studí, nehledě na to, že může při pádu něčeho těžšího prasknout celá kachlička a neštěstí je na světě. Jestliže řešíte dilema a nemůžete se rozhodnout, přečtěte si dnešní článek. Společně se v něm podíváme na klady a zápory a řekneme si, zda je dlažba do kuchyně rozumné řešení nebo ne. Hurá na to!

Dlažba do kuchyně – ano nebo ne?

Tak s touto otázkou si teď možná hrajete i vy. Jenže ať se snažíte, jak se snažíte, nemůžete dospět k nějakému rozhodnutí. Na jednu stranu jste pro, na stranu druhou jste proti. Tak co teď?! Pojďte si nejdříve přečíst následující řádky, pak už určitě budete mít jasno!

Cenově rozumné řešení

Pokud se na otázku podlahové krytiny podíváte z finančního hlediska, dospějete k názoru, že dlažba do kuchyně patří k těm cenově přijatelnějším. Zadarmo to sice nebude, ale oproti jiným typům podlahy – například dřevěné – vás to bude stát mnohonásobně méně. Takže jestli je pro vás peněžní otázka důležité kritérium, není nad čím váhat.

Odolná proti vlhku a vodě

Co se týče riziku styku s vodou, je dlažba do kuchyně určitě dobrý nápad. Vlhko ani přímý kontakt s vodou jí totiž nevadí. Pokud se bojíte, že byste mohli na dlažbě uklouznout, stačí se porozhlédnout po protiskluzové úpravě, která je v dnešní době považována za standard.

Křehkost a riziko prasknutí

Teď už se dostáváme k první negativní stránce dlažby do kuchyně. Možná je to i úplně první nevýhoda, která vás ve spojení kuchyně a dlažby napadla. Je pravda, že pokud vám na dlažbu spadne například sklenička, s největší pravděpodobností – troufneme si tvrdit, že je to 100% jistota – vám z ní zbude jen několik stovek malých střípků. Pokud se ptáte, jaké je riziko, že vám pád těžšího předmětu odrazí kachličku nebo způsobí její prasknutí, uklidníme vás, že při sázce na dlažbu odolnou proti nárazu či prasknutí, je riziko jen velmi malé.

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!