Jaký vybrat gril?

Grilovací sezona byla úspěšně zahájena a Češi se pustili do činnosti, která je jim velice blízká: grilování! Jen si představte tu vůni grilovaného masa nebo zeleniny, která se line po zahradě a způsobuje, že se vám honí sliny. Pokud i vy chcete trávit letní vlahé večery na zahrádce s rodinou nebo přáteli a připravit si něco dobrého na zub, budete k tomu potřebovat jednu důležitou věc: gril! Bez toho to prostě nepůjde. Jenže jak si v pestré nabídce vybrat ten pravý? Na to se teď společně s námi můžete podívat!

Jaký gril bude ten nejlepší?

Plynový, elektrický nebo klasika na dřevěné uhlí? S touto otázkou si teď možná pohráváte i vy. Grilů je v současné nabídce hned několik a každý typ má jistá pro a proti. Naštěstí před sebou máte dnešní článek a v něm najdete pár užitečných rad, jak vybrat ten pravý gril.

Gril na dřevěné uhlí

Hned na začátek si dejme klasiku, která je i přes novější modely nejoblíbenější a nejvyhledávanější. A vůbec se není čemu divit, vždyť jen při grilování na tomto typu grilu si zmůžete vychutnat typický kouř, který ke grilování patří. Výhodou grilu na dřevěné uhlí je nízká pořizovací cena. Mezi ostatními typy se jedná o nejlevnější variantu, takže pokud je pro vás otázka peněz rozhodujícím kritériem, není nad čím váhat. Grily na dřevěné uhlí zároveň nevyžadují složitou údržbu. Za stinnou stránku označujeme dlouhou přípravu ohniště, spalování odkapávajícího tiku a velkou spotřebu paliva.

Elektrický gril

Pokud hledáte gril na balkon v panelovém domě, jednoznačně sáhněte po tom elektrickém. Pro tyto podmínky je více než ideální. Elektrické grily fungují na principu nahřátí spirál, ze kterých sálá teplo – obdobou jsou teflonové desky. Za výhody elektrického grilu můžeme považovat nenáročnost na obsluhu, možnost regulovat si teplotu podle potřeby a fakt, že s ním můžete grilovat i v interiéru. I tento typ grilu ale má svou stinnou stránku, kde musíme zmínit nutnost mít na dosah zdroj elektrické energie, k čemuž se neodmyslitelně pojí i vyšší náklady na provoz.

Plynový gril

Na závěr dnešního článku se podíváme na třetí nejoblíbenější gril a tím je gril plynový. U toho můžeme za výhodu označit možnost regulace plamene na takovou teplotu, která vám bude vyhovovat a kterou budete potřebovat. Velkým plusem k dobru je skutečnost, že je gril okamžitě připraven k použití – na rozdíl od grilu na dřevěné uhlí, kde musíte čekat několik minut. A jaké jsou nevýhody? Zmíníme vyšší pořizovací cenu a horší dostupnost propanbutanu.

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!