Jak vybrat bezpečnostní dveře

Bezpečnostní dveře by měly být základem každé domácnosti. Pokud se doma chcete cítit bezpečně a je vaším přáním zajistit bezpečí pro celou svou rodinu, neměli byste nad pořízením bezpečnostních dveří dlouho otálet. Pro pořízení bezpečnostních dveří hlasuje i stále se zvyšující procento vloupání a případů vandalismu. Bylo by bláhové si myslet, že právě vám se nic podobného stát nemůže. Nikdy totiž nevíte, co vám osud postaví do cesty a jaké nepříjemné skutečnosti tak budete nuceni čelit.

Podle čeho vybírat bezpečnostní dveře?

Vybrat si bezpečností dveře není jen tak. Na současném trhu jich je k dostání hned několik, liší se designem, výrobcem, bezpečnostní třídou a samozřejmě i cenou. Proto jsme se rozhodli vám v dnešním článku s výběrem bezpečnostních dveří pomoci. Níže najdete základní kritéria, kterými se můžete řídit, až budete vybírat nové dveře.

1. Nejdůležitější je bezpečnostní třída

Bezpečnostní třída je u tohoto typu dveří to nejdůležitější, taková alfa omega celého produktu. Právě třídou se bezpečnostní dveře odlišují od těch klasických. Doporučujeme pořídit si dveře, které budou mít třetí nebo čtvrtou třídu, ty jsou pro klasickou domácnost naprosto ideální.

2. Jeden zámek nestačí

Určitě ani vám neunikly zprávy o vloupání, které proběhlo v době, kdy byli majitelé doma a během vloupání nerušeně spali. Pokud jste si ťukali na čelo a ptali se, kde byl problém, možná za tím stál zámek. Konkrétně pak fakt, že dveře do domácnosti měli jen jeden zámek, který nestačí. Bezpečnostní dveře by měly mít minimálně dva zámky, jeden klasický a druhý přídavný vnitřní, aby dveře bylo možné zamknout i zevnitř.

3. Správná volba materiálu

Otázka materiálu je rovněž důležitá a neměla by se podceňovat. U bezpečnostních dveří se přimlouváme o dveře vyrobené z pozinkovaného plechu, které navíc disponují pevným ocelovým jádrem. Pokud se bojíte, jak by takové dveře vypadaly, jsou vaše obavy o estetickou stránku zbytečné. Dveře se dají zkrášlit folií, která se nataví na vnější plech.

4. Prvky bezpečnostních dveří

Pojďme si ještě závěrem říci, jaké bezpečnostní prvky by vámi vybrané dveře měly mít, abyste si domů nepořídili zajíce v pytli. Základním předpokladem je přítomnost ocelového skeletu, bezpečnostních ložisek a kvalitního kování. Tato trojice by neměla uniknout vaší pozornosti. Mezi další prvky patří jistící čepy a bezpečnostní vložka.

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!