Jak přistoupit k výbavě oken ve své domácnosti

Pokud jste se pustili do renovace svých obytných prostor, jistě vaší pozornosti neunikla ani okna. Ty totiž tvojí jeden ze základních stavebních kamenů a proto jsou nároky na ně poměrně vysoké. Instalací nových okenních rámů a tabulí to ovšem nekončí. Okna totiž vyžadují ještě mnoho dalších druhů příslušenství, které z praktického i designového hlediska dokáží z vašeho domova vykouzlit skutečně úžasné místo, kam se vždycky budete rádi vracet. Nevíte si rady? Nezoufejte! Přesně pro tyto účely je vytvořen článek, do jehož čtení jste se právě pustili.

Co nesmí vaše okna postrádat?

  • parapety
  • záclony a závěsy
  • dekorace na parapet
  • žaluzie nebo rolety

Okna bez parapetů jsou jako dům bez střechy. Přesně tak by se dala přirovnat jejich důležitost. Holá okna s absencí parapetů vzhledově působí neúplně. Vnitřní a venkovní parapety ve stejném designovém provedení jako samotná okna pomohou dotvořit celkovou vizuální tvář na jedničku. Navíc disponují i mnoha praktickými vlastnostmi. Například se na ně dá umístit mnoho dekorativních prvků, které se v našem seznamu taktéž nacházejí. Květiny, vázy ani jiná keramika nesmějí chybět.

Záclony se dnes na trhu vyskytují různých provedení, střihů i barev. Široký výběr pro každého z vás je tedy zaručený. Záclony plní zejména funkci dekorativní. Interiér se bez nich ale jednoduše neobejde. Závěsy pak v kombinaci se záclonami působí opravdu honosně a vkusně.

Slunce nebo zraky sousedů? Nemějte obavy!

Každý z nás má rád chvíle, kdy místnosti vyplní denní světlo. Nesmí jej však být příliš. Stejně tak je člověk od přírody společenská bytost. Ovšem zvědaví sousedé a jejich pohledy příjemné rozhodně nejsou. Venkovní rolety vás ostrého světla i nenechavých sousedských očí dokáží jednou pro vždy zbavit. Můžete si tak užívat nekonečně chvíle soukromí a klidu, kdy o to jen budete stát.

Okna vyžadují speciální pozornost, a pokud s tímto faktem budete pracovat od začátku, určitě nám nakonec dáte za pravdu, že to byl velice rozumný a promyšlený tah.

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!