Jak přistoupit k řešení odpadních vod v domácnosti

Pokud jste se své životy rozhodli spojit s vlastním domem, určitě bude jednou z prvních otázek, které musíte věnovat pozornost, řešení odpadních vod. Nejjednodušší cestou je připojení na veřejnou kanalizaci, jenže ta k danému objektu ne vždy dosahuje. Proto je pak zapotřebí popřemýšlet o dalších možnostech, který dnešní trh s příslušenstvím pro odpadní vody nabízí. Dá se říct, že varianty jsou celkem tři, ovšem ne každá z nich se pro vás tou ideální cestou.

Řešení odpadních vod?

  • septik
  • domácí čistička odpadních vod
  • jímka

Septik se řadí mezi možnosti, které přinášejí svým majitelům svou instalací řadu nevýhod. Vyžadují totiž daleko větší zastavěnou plochu, takže se váš pozemek rázem zmenší a nebude již místo na ostatní plány. Navíc je pak nutné vodu dočistit, než se ji rozhodnete vypustit ven. Proto se tato možnost příliš nedoporučuje.

Domácí čistička odpadních vod je sice z ekologického hlediska trefou do černého, ovšem pořizovací náklady by mnohým z vás dokázaly protočit panenky. Proto byste raději neměli vydávat ani touto cestou.

Jímkou ke spokojenosti

Jímky vynikají zejména svou nízkou pořizovací cenou. Dále pak každý z vás jistě ocení, že s touto možností není nutné provádět rozbory odpadních vod, protože se všechen obsah jednoduše vyveze pryč. Z hlavy uživatele tak odpadají téměř všechny starosti. Pravidelnost vývozů je pak samozřejmě závislá na objemu jímky. Specializované společnosti, které se touto problematikou zabývají, vám jistě poradí, jaká velikost a provedení se ve vašem případě jeví tím nejlepším světlem. Navíc není problém objednat betonovou jímku i do Hradce Králové. Možnosti jsou zkrátka rozsáhlé a každému z vás se dostane potřebného servisu.

Každá lokalita disponuje společnostmi, které vám nabídnou kvalitní servis vedoucí k uspokojení obou stran. Takže slogany jako je “dovezeme betonovou jímku do Liberce” opravdu nejsou jen výstřely do tmy a pokud se rozhodnete vydat tímto směrem, zaručujeme vám, že s výsledkem budete nadmíru spokojeni. Jímka je skutečně nejlepším řešením vašich odpadních vod a v rukou odborníků se realizace plánů stane velice jednoduchou záležitostí.

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!