Jak připevnit žaluzie do plastových oken?

Plastová okna jsou v současné době považována za standard. Nahrazují se jimi klasická dřevěná okna, oproti kterým nabízí hned několik výhod. Nedílnou součástí jsou žaluzie do plastových oken, o jejichž pořízení byste určitě neměli váhat. Zvláště pak v případě, kdy máte okna nová. Žaluzie do plastových oken vám zajistí soukromí, ochrání vás před zraky sousedů a chopí se funkce stínící techniky interiéru. Jejich přítomnost slibuje spoustu plus, byla by škoda jich nevyužít.

Žaluzie do plastových oken zvládnete připevnit sami

Máte nová okna, jejichž pořízení vás stálo nemalé peníze, a proto už nechcete investovat další finanční úspory do nějakého zručného kutila nebo firmy, která by vám žaluzie do plastových oken namontovala? Pak vás určitě potěšíme zprávou, že to vůbec není nutné. Žaluzie do plastových oken totiž zvládnete připevnit sami – a my vám v následujících řádcích prozradíme, jak na to!

Připevnění žaluzie do okenního křídla

I když se to možná na první pohled jeví jako složitý úkol, na který vaše průměrné kutilské schopnosti nemohou stačit, není to ve skutečnosti až taková noční můra. S naším návodem zvládnete připevnění žaluzie do okenního rámu levou zadní. Vůbec se toho nebojte a pojďte na to!

Krok první: kontrola

Na samotném začátku přiložte zatažené žaluzie na okenní rám a zkontrolujte, zda jejich rozměry odpovídají rozměrům okna. Délka a šířka žaluzií by měla sedět, nikde přečuhovat a stejně tak by žaluzie neměla končit v polovině okna.

Krk druhý: označení místa pro vruty

Nechte žaluzii přiloženou k oknu a pomocí tužky označte místo, kde následně žaluzii pomocí vrutů upevníte. Připravte si dva vruty na horní i spodní liště.

Krok třetí: vyvrtání dírek

Pomocí vrtáku o rozměru maximálně 3,3 mm vyvrtejte drobné dírky. Nemusíte otvory provrtat celé, to následně provedete pomocí šroubku, kterým žaluzie upevníte do oken.

Krok čtvrtý: silon

Do vyvrtaných dírek zasuňte silon s uzlíkem a poté jej zafixujte pomocí kolíku. Silon je poté potřeba vypnout a zajistit pojistkou. Přebytečné konce silonu jednoduše odstřihněte. Pak už jen stačí nasadit krytky.

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!