Jak na správný výběr lednice?

Lednice je nepostradatelnou součástí každé kuchyně. Vždyť právě tento spotřebič je dominantou tohoto interiéru a to právem. Bez lednice se v domácnosti zkrátka neobejdete. Jenže jak si poradit s jejím výběrem, když je současná nabídka více než pestrá a k dostání je tolik modelů, že z toho jde člověku až hlava kolem? Ať už uvažujete o koupi nové lednice, protože ta stávající pomalu dosluhuje, nebo si zařizujete bydlení a vybíráte úplně první ledničku, pak jste tu správně.

Výběr lednice v několika krocích

Jak na výběr lednice? Na to se teď společně s námi můžete podívat v dnešním článku. V několika krocích vám vysvětlíme, čím se řídit a na co si dát pozor. Prozradíme vám užitečná vodítka, s nimiž bude výběr lednice hračka. Tak jdeme na to!

Krok první: jak velká by měla být?

To je úplně to první, v čem byste měli mít jasno. Dokud nebudete mít v hlavě jasnou představu, jak velkou lednici vlastně potřebujete, nepouštějte se do dalšího výběru. Nikam by to nevedlo. Velikost lednice můžete odvíjet od počtu členů v domácnosti – čtyřčlenná rodinka se jen těžko spokojí s malou chladničkou, jedinec žijící sám logicky nebude potřebovat americkou lednici. Vodítkem může být doporučení 55-70 litrů lednice na jednu osobu.

Krok druhý: s mrazákem nebo bez?

Další důležitá věc se týká mrazáku – konkrétně pak, zda má nebo nemá být součástí lednice. I tady doporučujeme ohlížet se na domácnost. Pokud hledáte ledničku na chatu, pak vám postačí jednodveřová chladnička, naopak do domácnosti se určitě hodí lednice kombinovaná s mrazákem. Mrazák může být jak nahoře, tak i dole, může mít rozdílnou kapacitu.

Krok třetí: kolik by měla stát?

Tak to záleží čistě na vás. Obecně platí – ostatně jako u všeho – že čím vyšší pořizovací cena, tím vyšší kvalita daného spotřebiče, potažmo i více funkcí, které vám může nabídnout. Určitě je na místě ohlížet se i na poměr cena/výkon. Pokud dáte přednost nižší pořizovací ceně, odvezete si domů lednici nižší třídy, která bude náročnější na provoz – bude více žrát. Naopak pokud si připlatíte, dostane se vám za odměnu lednice vyšší třídy, která už není tak náročná na spotřebu energie. Ve finále zjistíte, že počáteční nižší investice vás bude s odstupem času stát ještě více, nežli dražší lednice vyšší třídy.

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!