Jak na osvětlení kuchyňské linky

Vyřešit osvětlení kuchyňské linky je nepsaná povinnost. Vzhledem k tomu, že v kuchyni vaříte a přitom manipulujete s ostrými předměty, musíte na svou práci dobře vidět. Jedině tak se vám podaří zabránit možnému úrazu, který by sice nemusel být nějak extra závažný, ale příjemný by nebyl zcela jistě. Osvětlení kuchyňské linky se dá vyřešit hned několika způsoby. Pokud vám došla inspirace, pak jste tu správně a pojďte si společně s námi přečíst dnešní článek!

Osvětlení kuchyňské linky – jak na to?

Již výše jsme naznačili, že v kuchyni můžete osvětlení vyřešit hned několika způsoby. My vám v následujících řádcích představíme tři nejčastější a nejoblíbenější. Určitě si mezi nimi dokážete vybrat!

LED pásky

LED pásky jsou stále oblíbenější, především pro svou nízkou spotřebu. K dostání jich je hned několik druhů, které se liší nejen délkou, ale i počtem LED diod a samozřejmě i barvou. S LED pásky se dá skvěle pracovat, proto vám níže popíšeme první dva způsoby, jak si pohrát s osvětlením vaší kuchyňské linky.

·         Osvětlení vrchních skříněk

Úplně nejjednodušší, co můžete s LED pásky udělat, je připevnit je na spodní stranu vrchních skříněk. Tím si krásně osvětlíte prostor pod skříňkami a parádně na svou práci uvidíte. Dají se pořídit samolepicí LED pásky, které jednoduše přilepíte, aniž byste k nim museli složitě stříhat odpovídající velikost lepicí pásky.

·         Osvětlení desky za kuchyňskou linkou

O nic složitější postup vás nečeká ani v případě, kdy LED pásky nalepíte na desku za kuchyňskou linkou. Postup bude prakticky úplně stejný, akorát v tomto případě budou LED pásky natočené směrem k vám, neosvětlíte tak pracovní plochu, ale spíše se osvětlení stáhne do prostoru.

Bodová světla

Další variantou, která se rovněž těší velké oblibě, jsou bodová světla – lidově nazývána bodovky. V tomto případě záleží na tom, zda si pořídíte bodová světla na baterie nebo na elektriku. První varianta je samozřejmě jednodušší – bodovky stačí připevnit buď k desce za kuchyňskou linku nebo na horní skříňky ze spodu, stejně jako u výše zmíněných LED pásků. V případě, kdy se rozhodnete pro bodová světla do elektřiny, počítejte s nutností někudy vést kabely, což se s největší pravděpodobností neobejde bez zásahů do stavby.

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!