Dětský pokoj a jeho nástrahy

Zařídit dětský pokoj není až taková malina, jak se možná na první pohled zdá. Cílem každého rodiče je vytvořit pro jeho ratolest kouzelné místo, kde se bude cítit dobře a kde bude radost trávit čas. Jenže tomu všemu předchází pečlivé plánování a vymýšlení, jak dát celý dětský pokoj vlastně dohromady, na co se zaměřit a na co si dát pozor. I když to možná není na první pohled patrné, i v dětském pokojíčku mohou číhat mnohé nástrahy. Tak si je pojďme společně představit, ať víte, čemu se máte vyvarovat!

Pozor na nástrahy v dětském pokoji

Nezajištěné zásuvky, nekvalitní nábytek, špatná volba podlahy – to je jen zmínka nejčastějších nebezpečí, které mohou na děti číhat v jejich pokojíčku. Jestliže právě stojíte před úkolem zařídit dětský pokoj pro vaše dítko, potažmo děti, určitě si následující řádky nenechte ujít!

Podlaha, která neklouže

Největší část dětského pokojíčku zabírá jednoznačně podlaha. Ta by měla splňovat hned několik kritérií: neklouže, nestudí, nezadržuje nečistoty. Protiskluzová podlaha je samozřejmost, děti jsou rozverné a čiperné a může se stát, že na podlaze uklouznou – v tom lepším případě se bouchnou jen o zem, v tom horším narazí na nábytek, třeba na čelo postele. Ideální volbou jsou tak korkové podlahy slibující praktičnost i příjemný vzhled, chybu neuděláte ani tehdy, pokud vsadíte na podlahy dřevěné nebo vinylové.

Zásuvky, které nelákají k prozkoumání

Všichni víme, jak umí být děti zvědavé a taková zásuvka je pro ně ideálním cílem, který je potřeba pořádně prozkoumat. A když si k tomu vezmou něco ostrého, určitě se dostanou i do těch maličkých dírek. Dál už to popisovat nemusíme, jistě si dokážete představit, co by následovalo. Jenže nezajištěné zásuvky jsou velmi častou nástrahou a rodiče na ně zapomínají. Neudělejte tu samou chybu a do zásuvek, které nejsou aktuálně využívané, dejte plastové krytky, které jsou vytáhnout jen se speciálním klíčkem.

Nábytek, který je stabilní

V neposlední řadě nemusíme zmínit o nábytku, který by měl být především kvalitní a to jak z pohledu použitého materiálu, tak i stability a bezpečnosti. Do dětského pokojíčku se nejvíce hodí nábytek ze dřeva, který je zdravotně nezávadný, neobsahuje rakovinotvorné látky a vydrží mnoho let, aniž by ztratil na kráse. Důležité je, aby vámi vybraný nábytek byl dobře sestavený, neviklal se a nehrozilo, že se úplně rozloží. Rovněž zkontrolujte utažení šroubků.

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!