Co by měl splňovat psací stůl?

Psací stůl neodmyslitelně patří do dětského pokojíčku, stává se nedílnou součástí domácí pracovny nebo kanceláře ve vašem zaměstnání. Pokud trávíte za psacím stolem spoustu času, určitě je ve vašem zájmu, aby vám dokázal nabídnout vše, co od něho očekáváte. Psací stůl rozhodně není jen pracovní deska na čtyřech nožičkách doplněná o praktické šuplíky nabízející úložný prostor. Je to něco mnohem více a se stejnou vážností byste měli přistupovat i k jeho výběru. Tak si pojďme říci, jak na to!

Podle čeho vybírat psací stůl?

Je hned několik vodítek, s jejichž pomocí se vám podaří vybrat ten pravý psací stůl, který vám nabídne vše, co ke své spokojenosti potřebujete. Tou úplně nejjednodušší pomůckou může být skutečnost, komu bude stůl sloužit. Je totiž rozdíl, zda hledáte psací stůl pro školáka, studenta nebo dospělého člověka, který si doma zařizuje svou soukromou pracovnu.

Čím se stoly liší?

Od předchozího odstavečku se plynule přesouváme až sem, kde si stručně řekneme, jak se jednotlivé psací stoly liší a podle čeho poznáte, zda se jedná o stůl pro studenta nebo dítě na základní škole. Nejdůležitějším předpokladem je správná výška, která vám musí padnout jako ulitá. U psacího stolu byste měli mít pracovní desku v úrovni loktů, abyste v nich po položení na stůl sevřeli pravý úhel. Tím se stoly liší, podle výšky poznáte, zda je vhodný pro dítko na prvním stupni nebo dospělého člověka.

Dostatečně velká pracovní deska

Je úplně jedno, zda si psací stůl pořizujete proto, že si jej umístíte do své domácí kanceláře, odkud budete pracovat, nebo zda jeho hlavní náplní bude poskytnout dítěti prostor pro psaní úkolů a učení. Tak či onak je důležité, aby měl dostatečně prostornou pracovní desku, na kterou se pohodlně vejdete a nebudete mít problém postavit zde notebook, rozložit několik sešitů, postavit si lampičku nebo stojánky na propisky.

Úložné prostory nejsou k zahození

Na závěr se ještě zmíníme o úložných prostorách, které jsou jasným bodem k dobru. Nikdy totiž nevíte, kolik věcí budete chtít mít při práci po ruce a určitě se vám nebude zamlouvat, když se budou válet po pracovní desce a ukrajovat vám tak prostor. Minimálně jeden šuplík je proto základ, standardem jsou šuplíky tři, pro které jistě najdete využití.

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!