Bodová světla jsou moderní. Dokonale nahradí stropní světla v mnoha místnostech

Každá místnost by měla být dostatečně osvětlená. Vybrat si však jedno svítidlo do každé místnosti je doslova nadlidský úkol. V současné době se na trhu nachází tolik rozmanitých svítidel, že člověk opravdu neví, pro co se rozhodnout. Moderní trendy se neustále mění, jeden měsíc jsou populární retro svítidla, druhý zase klasická masivní závěsná svítidla. Člověk se v tom opravdu nevyzná, proto jsme se rozhodli vám poradit. Existují totiž světla, která jsou nejen obrovským hitem, ale která jsou zároveň tak nepatrná, až je to neuvěřitelné. Řeč je o bodových světlech, které se v hojném množství prodávají i v internetovém obchodě osvetleni.com.

Bodové osvětlení je nenápadné, přesto velice funkční osvětlení, které je navíc velmi, velmi vkusné a stylové. Jediným negativem je sice to, že světla vyžadují větší stavební zásahy, ovšem to je jen drobnost oproti tolika výhodám, jaké bodová světla mají.

Jaké jsou výhody bodových světel?

Pokud bychom měli nějakou výhodu vyjmenovat, zmínili bychom nasvícení konkrétních objektů. Bodovky, jak se bodovým světlům zkráceně říká, neosvěcují jen prostory v domě, ale také konkrétní objekty, jako jsou zrcadla.

Bodová svítidla si našla zalíbení i v kuchyni. Oproti klasickým velkým lustrům či stropním světlům se bodová světla elegantně schovají do kuchyňské linky.

Bodová světla se nehodí do každé místnosti

Jak u každého jiného osvětlení, tak i u tohoto platí, že se nehodí do všech místností v domě. Například do ložnice se hodí zcela jiné osvětlení v podobě stolních lamp nebo sádrových svítidel, která mohou stolní lampičky nahradit. Do dětských pokojů se zase hodí spíše dětská svítidla, která děti nadchnou více něž drobná mini světýlka zabudovaná ve stropě.

Vhodné je namontovat bodová světla do koupelen nebo kuchyní či chodeb. Myslete však na speciální kryty proti vodě, které dokážou světla ochránit před vlhkem.

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Tomáš

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!